Kamienie ozdobne

Możliwość komentowania Kamienie ozdobne została wyłączona 29
Kamienie ozdobne
1 vote, 3.00 avg. rating (70% score)

Kamienie ozdobne (1)Kamienie ozdobne znajdują zastosowanie w budownictwie i architekturze. Wykorzystywane są jako wykończenie elewacji, do wystroju wnętrz, a także jako element ozdobny w ogrodzie.

Na elewacje najlepiej nadaje się kamień odporny na warunki atmosferyczne, a szczególnie mróz. Ważne także, aby nie był podatny na zabrudzenia. Odpowiednim materiałem będzie granit, porfir, trawertyn, łupek lub piaskowiec.
Elementami wnętrza domu, do wykończenia których najczęściej wykorzystuje się kamienie ozdobne to ściany i posadzki, ale także np. blaty kuchenne i parapety. Oprócz wymieniony wyżej materiałów, we wnętrzach od wieków znajduje oczywiście również zastosowanie marmur. Aktualnie możliwe jest także sprowadzenie wielu oryginalnych kamieni o wyjątkowym wyglądzie niemal z każdego zakątka świata.
W ogrodzie kamienie ozdobne pojawiają się jako elementy samodzielne, dopełniające kompozycje roślinne lub jako tło dla roślin. Wykorzystywane są również jako elementy architektury ogrodowej, takie jako schody lub murki.
Sięgając po kamień, zapewniamy naszemu otoczeniu niepowtarzalny klimat i wygląd.

Ciekawe artykuły tematyczne:

admin

View all contributions by admin

Similar articles